Фондация „Право и Интернет“
Фондация „Право и Интернет“ (LIF), България
Институт по информационни технологии-Hellas (CERTH), Гърция
CESIE, Италия
Институт за правни науки (OPHIZ), Словения
SYNYO GmbH (SYNYO), Австрия
За кого са предназначени настоящите обучителни материали?
Настоящите обучителните материали са предназначени за психолози, социални работници, правоприлагащи органи и други експерти, които са включвани в международните обучения (Т2.2), както и за педагогически специалисти, психолози и родители, участващи в националните обучения (Т2.3).
Също така, обучителните материали са достъпни и за други специалисти, работещи с деца, с цел предотвратяване и ограничаване на сексуалното насилие и експлоатация над деца в онлайн среда, включително намаляване на рисковете, произтичащи от използването на интернет.
Как да използвате обучителните материали?
Обучителните материали са разработени като ориентировъчна рамка за изпълнението на международните (Т2.2) и националните обучения (Т2.3), които се провеждат по време на проекта с цел подобряване на компетентността и споделяне на знания и методи за превенция и онлайн безопасност на деца, и по-специално на момчетата. Партньорските организации използват обучителните материали и адаптират тяхното съдържание, за да обучат участниците по темата.
Обучителните материали представят обща информация относно сексуалното насилие над деца онлайн и се фокусират върху механизми за идентификация, предпазни мерки и стратегии за подкрепа, свързани със сексуалното насилие над деца онлайн (СНДО).
Тези обучителни материали са създадени в рамките на проекта „Обучение на експерти с цел ограничаване на сексуалната експлоатация и насилието над непълнолетни момчета в онлайн пространството“ (LEAGUE). Въпреки това, обучителните дейности събрани в модула са източник на вдъхновение за всички, които се нуждаят от разширяване на своите познания по темата.